DVĚ NOCI V LOKTI 26. -28. 9. 2020

Tak zase jednou Soňa prohlížela weby a na jednom z nich narazila na krásné fotky městečka Loket a na zajímavé ubytování hned u Černé věže.
Bylo to tak zajímavé a neobvyklé, že jsme se rozhodli tohle ubytování vyzkoušet a tak jsme ho objednali.

Jeli jsme tam na prodloužený víkend, svátek Svatého Václava a nemohli jsme si vybrat lépe. Sice celou cestu tam pršelo, ale i tak měla cesta své kouzlo, když jsme se zastavili na zřícenině hradu Andělská hora a hezké vesničce pod ním.
Sice se nám od zdola zdálo, že na cimbuří stojí anděl, ale vše bylo mnohem prozaičtější. Na nejvyšším místě byla umístěna změť antén, které zdálky vypadaly jako socha anděla. Hrad sám o sobě má svoje kouzlo a v dešti jsme tam měli klid a čas na zamlžený rozhled do krajiny.

Pak už jsme dorazili do Lokte, kde jsme nechali auto na náměstí a šli na hrad, kde se i přes deštivé počasí sešlo na každou prohlídku dost lidí. Průvodce byl pohodový, pověděl mnoho zajímavého a pak už nás propustil k samostatné prohlídce hradu, kde se doopravdy dalo mnoho zajímavého vidět a nebylo tam žádného slepého místa. Vždy se dalo projít do dalších prostor a pokračovat v prohlídce.

Já jsem toho dne odlovil pár kešek a Soňa byla nadšená z krásné atmosféry hradu i celého městečka. Po prohlídce jsme se šli ubytovat a i toto ubytování předčilo vše naše očekávání. Protože bydlet vedle věže, kde je i hladomorna v krásném, nově zrekonstruovaném domku se vám hned tak jen nepoštěstí. Vše krásně udělané s citem pro historii i požadavky návštěvníků. Večeři jsme si dali v hospodě u Švejka, ale nikdo nevěděl, jak se tam ten Švejk dostal.

Druhý den po snídani jsme se šli projít podle řeky Ohře na Svatošské skály a celá procházka se nám moc líbila. Zase jsem měl po cestě pár kešek, skály byly krásné, ale docela malé. Celá cesta byla dlouhá asi čtrnáct kilometrů, řeka byla dost plná po deštích, jen už nám chyběli lodě s vodáky na ní. Odpoledne jsme se podívali do okolí hradu, na hradby, mosty i galerii na hradbách, která byla zajímavá. Z druhé strany řeky je pár vyhlídek na městečko i s amfiteátrem, kde se pořádá mnoho představení a koncertů. Celý den byl krásný a završili jsme ho dobrou večeří a vyhlídkou na město z Černé věže.

Třetí den ráno jsem se ještě prošel za ranní mlhy tímto kouzelným městem a jeli jsme domů. Cestou jsme se prošli ještě po Karlových Varech, které byly krásné a s tím malým množstvím lidí i pohodové na procházku. No a pak po cestě domů začalo zase pršet, ale to nám nemohlo zkazit ten pocit z krásného prodlouženého výletu a pocit pohody, který v nás tento prodloužený víkend zanechal.

Přeji všem mnoho takto krásných výletů a pohodový podzim. V. V.

««« Předchozí text: 5. 9. 2020 PODOUBRAVSKÝ VÍCEBOJ - VEPŘÍKOV Následující text: 31 LET, JE TO HODNĚ NEBO MÁLO? »»»

autor: Vratislav Voral | Neděle 4.10.2020, 10:52 | tisk | About me | 0 komentářů | 10x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.