Sobíňov – zima – běžky.

Když hledáte nějaké pohodové místo, kde se dá bez problému nastoupit na nějakou běžkařskou trasu z vlaku, tak se určitě podívejte do Sobíňova nebo na Bílek.

Tady si můžete připnout běžky hned po vystoupení z vlaku a být po několika stech metrech na dobře upravené trase, která vede z Bílku okolo Sobíňova směrem na Ždírec nad Doubravou.

Pokud pojedete od Bílku nebo ze Sobíňova, tak minete kostel Navštívení Panny Marie s farou a podle řeky Doubravy vás stopa povede dál na Ždírec. Odsud pokračuje do Ranských lesů směrem na Radostín okolo rybníku Řeka a dál a dál.

Dnes dopoledne, když jsem se po trase pohyboval, tak jsem potkával dost rekreačních sportovců, kteří si tuto trasu našli a určitě si ji užívají, protože vede klidnou krajinou podle řeky a nemá náročný terén.

Chtěl bych touto cestou také poděkovat za vzornou údržbu, o kterou se ze Ždírce nad Doubravou stará pan Švejda a okolo Bílku projíždí stopu firma JIROMOTO.

Doufejme, že nám počasí dlouho vydrží pod nulou a užijeme si ještě nějaký čas pohybu na čerstvém vzduchu v této krásné zasněžené krajině.

Přeji všem krásné slunečné dny a hodně zdraví. V. V.

««« Předchozí text: PF. 2021

autor: Vratislav Voral | Středa 17.02.2021, 14:31 | tisk | About me | 0 komentářů | 7x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.